Охорона праці в закладі освіти

Про створення служби з охорони праці, організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в 2021/2022 навчальному році

Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу

Положення про службу охорони праці

Програма вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти

Програма вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з працівниками

Програма первиного інструктажу з охорони праці та безпеки життєдіяльності з працівниками

Алгоритм дій щодо попередження терористичних актів

Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці

План і програма навчання з питань охорони праці

Інструкції з охорони праці

План заходів до Всесвітнього Дня охорони праці


Цивільний захист у закладі (пам'ятки)

Поняття про НС. Характеристика осередків зараження (ураження) і зон лиха

 

              Навчання з охорони праці в освітньому закладі

Загальновідомо, що немає нічого ціннішого за людське життя і здоров’я. У закладі приділяється належна увага охороні праці та створенню безпечних умов для учасників освітнього процесу.

рудня 2021 року пройшло навчання працівників закладу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, в ході якого розглядалися важливі питання. Члени колективу обговорили нормативні документи з охорони праці та безпеки життєдіяльності, розпорядження протипожежного нагляду, інспекції з праці, головного управління Держпродспоживслужби; умови та засоби створення здорових і безпечних умов праці та здійснення освітнього процесу; порядок проведення розслідування нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу з працівниками/учнями закладу;  запобігання травматизму працівників закладу та здобувачів освіти; надання першої допомоги потерпілим. Усі працівники закладу ще раз ознайомилися з планом реагування на надзвичайні ситуації та Алгоритмом дій педагогічних працівників Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Херсонської міської ради під час надзвичайних ситуацій. 

Після курсу занять усі працівники закладу успішно пройшли перевірку знань та отримали посвідчення.

Упродовж 2021/2022 навчального року нещасних випадків  із працівниками під час освітнього процесу та/чи в побуті  не зафіксовано, порушень охорони праці не виявлено.

Тож нехай і надалі робота буде безпечною.

ииии  ииии

 оооо  тттт

тттт

 

Пам’ятаймо правила поведінки при  пожежі!

 

       На виконання рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  та надзвичайних ситуацій (протокол від 30.04.2021 № 12),  відповідно до листа управління освіти Херсонської міської ради від 19.05.2021 року №01-32/1141 «Про удосконалення роботи з питань протипожежного захисту в закладі  освіти у  весняно-літній період 2021 року», згідно з планом підготовки освітнього закладу й учнів з цивільного захисту, наказу освітнього закладу від 20.05.2021 року «Про удосконалення роботи з питань протипожежного захисту в закладі  освіти у  весняно-літній період 2021 року», з метою практичного відпрацювання учасниками освітнього процесу  дій  в умовах виникнення надзвичайних ситуацій для захисту, рятування та збереження здоров’я людей, забезпечення готовності учасників освітнього процесу до дій у разі пожежі та інших надзвичайних ситуацій, що передбачають евакуацію; створення умов для надійного захисту учнів, педагогів, технічного персоналу та стійкого управління освітнім закладом під час виникнення надзвичайної ситуації 26 травня 2021 року в закладі освіти організовано  вивчення правил пожежної безпеки під час освітнього процесу та в побуті, проведено цільовий  інструктаж з питань дотримання Правил пожежної безпеки під час освітнього процесу та  в побуті з працівниками закладу та зі здобувачами освіти 1-9,11 класів.

З метою практичного відпрацювання учасниками освітнього процесу  до дій у разі пожежі в будівлі школи, 26 травня 2021 року  проведено навчальну евакуацію здобувачів освіти та працівників закладу освіти. Навчальну евакуацію здійснено на належному рівні. Усі учасники освітнього процесу своєчасно зреагували на сигнал, оперативно й чітко відбулося оповіщення про тренувальну евакуацію (повідомленням по телефону та через посильних педагогічних працівників). Учителі організовано, без паніки вивели класи з будівлі школи  на спортивний майданчик.

      Також розроблено комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на зміцнення протипожежного стану; перевірено стан  вогнегасників; взято під контроль питання  безпечного проведення ремонтних робіт у закладі освіти; проведено перевірку стану пожежної безпеки навчальних та інших приміщень, технічного стану електричних мереж та електрообладнання, аварійного освітлення, внутрішнього, зовнішнього протипожежного водогону, стан блискавкозахисту будівлі закладу;  своєчасно прибирається територія школи від сміття та сухої трави.

        Тож будьмо пильні та відповідальні!!!

 

День охорони праці

Загальновідомо, що немає нічого ціннішого за людське життя і здоров’я. У наш тривожний час, як ніколи раніше, надзвичайно важливим є створення безпечних умов праці для учасників освітнього процесу. В цьому році День охорони праці, який щорічно за указом Президента України від 28.08.2006 року №685» відзначається 28 квітня, проходить під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

У нашому освітньому закладі питанням охорони праці приділяється належна увага не лише в День охорони праці, а й упродовж навчального року.     

З метою пропагування безпеки життєдіяльності та здорового способу життя, практичного відпрацювання учасниками освітнього процесу  дій  в умовах виникнення надзвичайних ситуацій для захисту, рятування та збереження здоров’я людей, забезпечення готовності учасників освітнього процесу до дій у разі пожежі та інших надзвичайних ситуацій; створення умов для надійного захисту здобувачів освіти, педагогів, технічного персоналу та стійкого управління закладом під час виникнення надзвичайної ситуації,  28 квітня 2021 року в закладі проведено навчальну евакуацію учасників освітнього процесу, під час якої учні 1-4,11 класів, працівники школи своєчасно та організовано  вийшли з приміщення на стадіон, розмістившись за класами. Вчителі за списками в журналах перевірили присутність учнів. Технічні працівники перевірили цілісність шлангів пожежогасіння та пожежні крани. Всі вогнегасники в закладі заправлені та готові до використання.

 

Тож нехай робота буде безпечною і приносить задоволення!

дддд  щщщщ

Живімо безпечно!!!

З метою забезпечення організації належного рівня цивільного захисту учасників освітнього процесу школи, 19-23 квітня 2021 року в закладі проведено тиждень знань з безпеки життєдіяльності. У ході Тижня проведено всі заплановані заходи з учнями 1-4,11 класів в очній формі, з учнями 5-9 класів дистанційно. Класні керівники  провели  пізнавальні й цікаві бесіди, конкурси, вікторини, квести. Учні виготовили листівки, стіннівки, відеоролики про безпеку в побуті та школі. Учителі основ здоров’я 5-х класів Юрій ЗАЙШЛИЙ, 6-9 класів Олена БАРДАЧОВА залучили здобувачів освіти до створення тематичних презентацій. Учителі фізичної культури провели мотивуючий до занять спортом і здорового способу життя відео-челенж «Будь здоровим та міцним!». Учитель курсу «Захист України»  Денис БУРЯКОВСЬКИЙ провів з учнями 11 класу вікторину «Захист держави – справа кожного!». Керівник гуртка «Юні рятувальники» Юлія СПІЛЬНА з членами гуртка виготовили буклет та створили відеоролик «Здорова нація – здорова держава».

Тож нехай кожен день буде безпечним і радісним!!!

дддд

иии

Навчання з ЦЗ

5,6 січня 2021 року в освітньому закладі пройшло навчання працівників з цивільного захисту за програмою загальної підготовки та навчання для працівників закладу, які входять до складу ланок цивільного захисту, за  програмою спеціальної підготовки. У ході заняття висвітлено низку важливих тем: протипожежна безпека, правила поведінки при виявленні незнайомих предметів, при раптовому нападі противника, епідемії, стихійних лихах тощо. Також присутні ознайомилися з планом реагування на надзвичайні ситуації в Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 ХМР. На заняття запрошено бойових інструкторів, старших сержантів М.Василенка та А.Демченка, які продемонстрували практичні навички домедичної допомоги при різних видах травмування.

Навчання було цікавим та корисним. Нехай новий 2021 рік пройде без надзвичайних ситуацій.

ееее

ллл